Študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti získali nové ocenenia

Simulovaný teroristický útok bol súčasťou preskúšania schopností a zručností aj študentov Katolíckej univerzity. Od 24. do 29. marca sa študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti zúčastnili na 4. ročníku medzinárodnej odbornej konferencie a súťaže záchranárskych posádok. Do Ružomberka sa vrátili s prvým a druhým miestom.

Študenti prvého a druhého ročníka robili figurantov pre súťažné družstvá, ktoré boli zo Slovenska, z Čiech, Írska a Rakúska. ,,Naša príprava je nepretržitá a trvá celé tri roky,“ povedal študent Katolíckej univerzity Andrej. Tretiaci absolvovali počas prvých dvoch dní edukáciu. Potom sa zúčastnili súťaže zameranej na hromadné nešťastia.

Súťažné posádky si v modelových situáciách vyskúšali prácu pod stresom. Otestovali si tiež svoju pripravenosť pri reálnom zásahu v prípade hromadného nešťastia. ,,Sme veľmi potešení výsledkom, aký naši študenti priniesli,“ vyjadril sa tajomník urgentnej zdravotnej starostlivosti Imrich Andrási. Výsledok ich trojročnej práce a zvládnutie krízových situácií v hromadných nehodách boli prípravou na štátnice.

Podujatie organizovalo občianske združenie Salus Vitalis v spolupráci s centrom výcviku Lešť, Slovenskou zdravotníckou univerzitou v Bratislave, Úradom hlavného lekára OS SR Ružomberok a Slovenskou komorou zdravotníckych záchranárov.

Andrea BašistováPridaj komentár