Študenti žurnalistiky absolvovali workshop s Martinom Dorčákom

Na Katolíckej univerzite v Ružomberku sa uskutočnil workshop pre študentov žurnalistiky s Martinom Dorčákom, šéfredaktorom a manažérom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR).

Katolícku univerzitu v Ružomberku  v dňoch 18. a 25. novembra navštívil Martin Dorčák. Účastníkom zadal niekoľko  úloh, pomocou ktorých mali získať nové poznatky. Študenti prvého ročníka bakalárskeho stupňa žurnalistiky si tak mali možnosť na vlastnej koži vyskúšať, ako to funguje v prostredí rýchleho spravodajstva. Stretnutie zorganizovala katedra žurnalistiky.

Študenti mali za úlohu zakomponovať získané informácie zo zinscenovanej tlačovej konferencie do dvoch správ. Prvou bola flešová a tou druhou  shotová. Následne svoje správy rozoberali s Dorčákom, ktorý im poradil, akým chybám sa treba vyvarovať.

Po prečítaní svojich článkov sa študenti workshopu rozdelili do viacerých skupín. Skúsili si prepis policajných správ do publicistických textov, v ktorých mali osloviť čitateľa titulkom a prvými tromi vetami. Dve najlepšie skupiny boli odmenené vstupenkami do Thermal Parku Bešeňová.

 „Naša skupina pracovala na úlohe zodpovedne a kolektívne. Našou snahou bolo zaujať titulkom a to sa nám podarilo. Máme z výhry veľkú radosť. Uvítal by som, keby podobných besied organizovala katedra žurnalistiky viac, pretože ja osobne som získal nové a cenné skúsenosti, ktoré sa budem snažiť neskôr premietnuť do praxe,“ prezradil Tomáš, študent žurnalistiky.

Martin Dorčák vyštudoval žurnalistiku. Následne dlhšiu dobu pôsobil ako redaktor, neskôr ako šéfredaktor portálu Webnoviny. Dnes vedie portál www.teraz.sk a ako hobby prevádzkuje súťažný portál www.vyhravam.sk

Text: Dominika BrabencováPridaj komentár