Študenti žurnalistiky boli na exkurzii v Rádiu Regina

Študenti prvého ročníka žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku boli na exkurzii  v Banskobystrickom štúdiu Rádia Regina. Zúčastnili sa aj živého vysielania.

Banská Bystrica 17. Októbra – Študenti si okrem živého vysielania mohli pozrieť redakčné newsroom, kde sa stretli so spravodajcami rádia Regina. Počas exkurzie sa študenti pýtali ako takáto práca rozhlasového spravodajcu prebieha. Videli ako sa  technicky spracúva nahrávka. Študenti boli aj pri tom ako sa tvorí rozhlasová hra, ktorú štúdio pripravuje pre rádio Devín. Zároveň si mohli pozrieť, čo všetko sa ukrýva v rozhlasovom archíve. Riaditeľ štúdia Rozhlasu a televízie Slovenska v Banskej Bystrici (RTVS BB) Miroslav Debnár sa snažil študentom ukázať rozdiel medzi rádiom a rozhlasom. „Väčšina z ľudí si myslí, že rádio je pustiť hudbu a pomedzi to povedať niečo vtipné z internetu. Je to tiež legitímna rozhlasová tvorba, ktorá plní isté ciele, no predovšetkým ekonomické,“ povedal riaditeľ štúdia RTVS BB Miroslav Debnár. Zdôrazňuje, že moderátor v dnešnej dobe by mal byť univerzálny. „Kým sa niekto stane dobrým moderátorom, tak to dlho trvá a chce to veľmi veľa práce v teréne,“ dodal Debnár.

V centre pozornosti Rádia Regina – štúdia Banská Bystrica je dianie na strednom Slovensku a život obyvateľov jeho miest a obcí, ich záujmy a výsledky pracovných, spoločenských a záujmových aktivít. Prináša o nich pravidelné spravodajské, publicistické informácie.Pridaj komentár