Študenti žurnalistiky Katolíckej univerzity venovali popoludnie filmovým scénam

RUŽOMBEROK (19. novembra) – Na Filozofickej fakulte KU sa v pondelok konala beseda na tému „Geniálne filmové scény, alebo prečo milujeme film“ s Petrom Konečným, zakladateľom a šéfredaktorom špecializovaného filmového portálu Kinema.sk.

Prednášku otvoril Peter Kravčák, odborný asistent FF KU. Po krátkom úvode nasledovali ukážky historicky prvých filmov doplnené krátky komentármi a vstupmi prednášajúceho. Pohľad na dejiny kinematografie bol síce podaný subjektívne, no priniesol veľa nových poznatkov a zaujímavostí. Študenti mohli počas prezentácie vidieť úryvky z prvého hraného filmu vôbec. Zoznámili sa s jeho minulou podobou, ktorá je dnes už technicky oveľa zrelšia. „Až vtedy, keď Vás film začne iritovať zistíte, že je naozaj dobrý“ uviedol Konečný. Stretnutie nádejných žurnalistov s prednášajúcim sa uskutočnilo počas vyučovacích hodín, no napriek tomu sa tešilo sa vysokej účasti.

Peter Konečný žije a pracuje v Bratislave. Je absolventom katedry filmovej vedy a multimédií na Vysokej škole múzických umení, tvorcom mnohých filmových festivalov a autorom ocenenia „Kinema film roka“. Momentálne sa venuje prednáškam pre stredné a vysoké školy po celom Slovensku.Pridaj komentár