Študenti žurnalistiky sa zabávali vo westernovom štýle

Študenti a pedagógovia katedry žurnalistiky sa stretli na katedrovici, ktorá sa tento rok niesla v duchu westernu. O zábavu sa postarali nielen študenti, ale aj pedagógovia.

Tohtoročnú katedrovicu pripravovali študenti druhého ročníka žurnalistiky bakalárskeho programu. Konala sa v jedálni Katolíckej univerzity v Ružomberku. „Spočiatku sme chceli tému retro, no potom sme sa dozvedeli, že táto téma bola pred niekoľkými rokmi,“ poznamenala Mária Gajdárová. Spolu s Vladimírom Kováčom tvorili moderátorskú dvojicu. S nápadom westernového štýlu katedrovice prišla Terezka Murcková.

Katedrovica sa spája s privítaním prvákov a uvedením ich do vysokoškolského života. „Prípravy prebiehali akosi spontánne. Každý sa snažil niečím prispieť. Či už výzdobou, občerstvením alebo samotným programom,“ povedala Murcková. V programe nechýbal tanec vyučujúcich, scénky, chvíľka poézie, tombola či súťaže s prvákmi. „Staršie ročníky obohatili program videami a aj hudobnou vložkou,“ dodala organizátorka Murcková. Na konci programu druháci odovzdali prvákom putovné žezlo, ktorým ich oficiálne zaradili do života univerzity.

„Bola som prekvapená. Nečakala som taký pestrý program. Vyučujúci boli tiež super, pretože sa zapájali do súťaží spolu s nami. Teším sa na budúci rok, keď bude príprava programu na nás,“ vyjadrila sa Martina, študentka prvého ročníka žurnalistiky. Po skončení oficiálneho programu sa podujatie presunulo do disko klubu v centre mesta, kde westernová párty pokračovala až do skorých ranných hodín.Pridaj komentár