Študenti žurnalistiky venovali hodinu poézii

Juraj Kuniak, slovenský básnik a prozaik, navštívil Katolícku univerzitu v Ružomberku (KU). Študentom prvého ročníka žurnalistiky prezentoval svoju tvorbu.

Riaditeľ vydavateľstva Skalná Ruža v utorok 8. apríla na prednáške hovoril o svojom živote, ktorý precestoval, ale aj o svojej tvorbe, ktorú študentom prezentoval. „Mal som rád miesta svojich predkov, ale vždy som túžil po diaľkach. V 90. rokoch som si to začal plniť. Obišiel som celý svet a až v Austrálii som zistil, že sa chcem vrátiť domov,“ povedal Kuniak.

Počas prednášky študentom predniesol básne s titulmi Ráno je nevhodné na prebúdzanie poézie a Čiara horizontu. „Moja prvá báseň poputovala do školského časopisu v čase, keď som sa prvýkrát zaľúbil,“ opísal svoje začiatky tvorby Kuniak.

Na prednášku reagoval aj študent Tomáš: „Zaujalo ma básnikovo autorské čítanie. Jeho básne v sebe ukrývajú isté čaro a dokážu čitateľa pohltiť.“

Riaditeľom vydavateľstva Skalná ruža je už takmer 25 rokov a minulý rok vo vydavateľstve založil spolu s básnikom a grafikom Erikom Jakubom novú edíciu poézie – Spev o mne. Za svoj knižný debut Premietanie na viečka z roku 1983 získal cenu Ivana Kraska.Pridaj komentár