Študentky Katolíckej univerzity organizujú charitatívnu zbierku

Iniciátorkami dobročinnej aktivity sú študentky tretieho ročníka žurnalistiky. Ich prioritou je zozbierať čo najviac oblečenia a hračiek, ktoré urobia radosť deťom z Detského domova Ružomberok. Všetci študenti Katolíckej univerzity (KU), ktorí majú záujem zapojiť sa do zbierky, môžu tak urobiť do polovice februára.

Janu Matiašovú a Nikolu Marhefkovú k zbierke oslovila predchádzajúca charitatívna činnosť na KU. ,,Inšpirovali sme sa aj stromom prianí, ktorý organizovala katedra psychológie,“ prezradila Matiašová. Organizátorky chcú prostredníctvom zbierky potešiť opustené deti v detskom domove. ,,Chceli by sme vyzbierať čo najviac oblečenia alebo hračiek. Veci, ktoré už študenti nepoužívajú, môžu urobiť radosť niekomu ďalšiemu,“ vysvetlila študentka žurnalistiky.

Detský domov je v súčasnosti takmer úplne obsadený. Vedúca výchovy Zuzana Matušáková cíti vďačnosť za prejavenú podporu študentiek KU. ,,Zbierky vnímame ako pozitívnu formu pomoci, deti majú z darčekov radosť a dokážu sa s nimi podeliť,“ povedala Matušáková. Medzi deťmi umiestnenými v detskom domove sú vekové rozdiely od 0 až do 25 rokov. Každému z nich urobí radosť niečo iné. ,,Je to skôr individuálne. Mladší sa potešia zo sladkostí či hračiek. Staršie deti poteší oblečenie, školské potreby, knihy,“ dodala Matušáková.

Podobná charitatívna zbierka sa pravdepodobne stane tradíciou na KU, keďže študentky v nej chcú pokračovať aj v budúcnosti.

Jana BartošováPridaj komentár