Študentov informovali o vynovenom programe Erasmus+

Oddelenie pre zahraničné vzťahy a mobility Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) organizovalo informačný seminár o zahraničnom študijnom programe Erasmus+. Študentom KU poskytli informácie 20. novembra.

 

„Od januára 2014 sa začína nový program Erasmus+, ktorý pohltí doteraz existujúce programy, stále však zachová aktivitu týchto mobilít v trošku obmenenej podobe,“ opísala aktuálne zmeny koordinátorka mobilít na KU Michaela Moldová Chovancová, ktorá v priestoroch Univerzitnej knižnice KU bližšie predstavila tento študijný program. Záujemcom o štúdium či stáž v zahraničí vysvetlila možnosti študijných pobytov a podmienky zúčastnenia sa Erasmu. Svoje skúsenosti a praktické rady odovzdali aj študenti, ktorí Erasmus absolvovali v minulých rokoch.

„Keď som uvažoval, či mám ísť na Erasmus, mal som prirodzené obavy, čo to znamená ísť do zahraničia a byť odkázaný sám na seba, ale verte mi, že to všetko opadne,“ spomína tretiak Michal Kentoš a dodáva: „Bola to pre mňa veľmi pekná skúsenosť, síce to bolo spočiatku trošku náročné, ale adaptácia prebehne naozaj rýchlo.“

Oddelenie pre zahraničné vzťahy a mobility KU okrem informačného seminára tento rok prvýkrát organizovalo aj tzv. Erasmus večer. V neformálnej atmosfére v Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka prezentovali zahraniční študenti svoje krajiny a univerzity; nechýbala ani prezentácia o Slovensku. „Cieľom tohto stretnutia bolo, aby sa domáci a zahraniční študenti spoznali, a takisto, aby sa domáci študenti dozvedeli, ako to funguje na partnerských školách. To by im mohlo pomôcť pri rozhodovaní sa, ktorú krajinu si vyberú za svoju Erasmus destináciu,“ hovorí M. M. Chovancová. Podľa jej slov sú študenti vo výbere krajín zahraničných štúdií každým rokom odvážnejší.

Foto: internetPridaj komentár