Študentov KU podporujú v cestovaní

Oddelenie pre zahraničné vzťahy a mobility zorganizovalo informačné stretnutie na priblíženie informácií o Erasmus + pre študentov Katolíckej univerzity, 20. novembra v Univerzitnej knižnici v Ružomberku. Michaela Moldová Chovancová a Lucia Kravčáková predstavili ponuku programu pre štúdium v zahraničí.

 

Seminár pre študentov bol rozdelený na časti. V prvej Michaela M. Chovancová vysvetlila študentom, ako Erasmus alebo Erasmus + prebieha v praxi. V druhej časti zahraniční študenti v priestoroch Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka v Ružomberku, prezentovali svoje školy. K slovu sa dostali aj študenti, ktorí Erasmus absolvovali. Prezentovali svoje pocity  pred aj po absolvovaní Erasmu, hovorili o štúdiu a pozitívnom prístupe vyučujúcich, či už na KU alebo v zahraničí, ale aj o nových získaných priateľstvách.

Jeden zo študentov, ktorý absolvoval Erasmus, bol Michal Kentoš, ktorý je študentom tretieho ročníka v kombinácii informatika-hudobné umenie. Michal sa dostal do Poľska a pôsobil v meste Czestochowa. Prezradil aj svoje pocity pred cestovaním: „Uvažoval som, či ísť, mal som prirodzené obavy  byť zrazu odkázaný sám na seba, ocitnúť sa mimo Slovenska.“

Študentka Mária Hyllová využila program Erasmus dvakrát. Absolvovala študijný pobyt v Nemecku a pracovne pôsobila na Oxfordskej univerzite vo Veľkej Británii. „Je to skvelá skúsenosť. Erasmus všetkým odporúčam. Netreba sa báť, už od prvého dňa  neľutujem, že som tam išla,“ vyjadrila svoje pocity Mária.

 

Erasmus v EÚ funguje už 26 rokov, v SR od roku 1998. Od roku 2014 sa Erasmus premenuje na Erasmus +, ktorý bude mať širšiu ponuku programov pre študentov.Pridaj komentár