Študentské média chcú osloviť viac študentov

Po úvodných konkurzoch sa študentské média obohatili o nové tváre. Na niektorých vedúcich postoch sa menili stoličky. Pribudnú zmeny a pripravujú sa novinky.

Konkurzu do TV Unica na post moderátora, redaktora a kameramana sa zúčastnili viacerí prváci z katedry žurnalistiky. Televízia chystá novú reláciu zábavného formátu, ktorá v programovej štruktúre chýbala. „Do novej relácie chceme zapojiť študentov z celej univerzity,“ prezradil programový riaditeľ TV Unica Filip Bielik. Novinkou je spolupráca s TV LUX, s ktorou pripravujú reláciu Runiverz. „Táto spolupráca nám prinesie širšie publikum. Príspevkami, ktoré posunieme do relácie, chceme mapovať dianie na KU,“ vysvetľuje programový riaditeľ TV Unica.

V Pulz rádiu si zvolili novú riaditeľku, ktorá chce priniesť do rádia nový vietor. „Sme mladí ľudia a preto by to malo byť cítiť aj z éteru. Musíme si zachovať určitú vážnosť, ale chcem, aby nás počúvalo viac poslucháčov. Myslím si, že ich prilákame najmä energickým vysielaním,“ povedala nová riaditeľka Pulz rádia Petra Mikulajčíková. Na konkurz prišli nové hlasy aj technické posily. „Dúfam, že spolu vytvoríme tím ľudí, ktorí chcú pracovať a zdokonaľovať sa,“ dodala Mikulajčíková.

Magazín Zumag čaká zopár zmien, ktoré sa budú týkať obsahovej stránky. Redakcia by chcela ďalšie čísla rozšíriť a pridať viac fotografií. Do tímu pribudli noví členovia a šéfredaktorské kreslo prevzala Alexandra Jurišová, ktorá v Zumagu pôsobí už tretí rok. „Dúfam, že bude medzi nami  vládnuť stále príjemná atmosféra, ktorá sa prenesie aj do našich textov. Chcela by som, aby v redakcii pracovali ľudia, ktorí píšu s radosťou,“ vyslovila svoje prianie nová šéfredaktorka.

Miriama RybovičováPridaj komentár