Študentský domov biskupa Jána Vojtaššáka

Internát Jána Vojtaššáka je od dvoch fakúlt Katolíckej univerzity (KU) vzdialený asi sedem minút cesty. Budova internátu (nájdete ju na Textilnej ulici) je po rekonštrukcii a ponúka možnosť aktívneho odpočinku (fitness centrum) či možnosť pokojného študovania v študovni. Taktiež je na každom poschodí spoločná kuchynka.
Objekt poskytuje 16 samostatných dvojposteľových izieb s vlastnými sociálnymi zariadeniami a 12 buniek, v ktorých sú dve dvojposteľové izby so spoločnou sprchou a WC.
Veľkou výhodou internátu je možnosť pripojenia sa na TV a internet zadarmo. V tesnej blízkosti je okrem KU aj hypermarket Tesco, bankomat Slovenskej sporiteľne a lekáreň či vlaková stanica Rybárpole.
Ceny za ubytovanie zodpovedajú nadštandardnému ubytovaniu a pohodliu, ktoré internát ponúka. Cena za samostatnú dvojposteľovú izbu je 80 eur mesačne a za bunku je to o 5 eur menej. Ubytovanie sa platí v troch splátkach, podľa pokynov uvedených v zmluve.
,,Na internáte je spoločenská miestnosť s plazmovou televíziou. Je tam tiež biliard, stolný futbal alebo šípky. Veľkou výhodou je najmä blízkosť školy a železničnej stanice. Taktiež je na internáte určitá voľnosť, čo je super. Nevýhodou je určite cena, ale za ten luxus to stojí,“ povedala študentka žurnalistiky Veronika, ktorá je na internáte v tomto akademickom roku ubytovaná.Pridaj komentár