Študentský domov Ruža

Študentský domov (ŠD) Ruža  je určený výhradne pre dievčatá. Ruža prešla kompletnou rekonštrukciou. Kapacita pozostáva zo 133 lôžok. Izby sú dvoj-, troj-, štvormieste a majú bunkový charakter. V každej bunke sa nachádza sociálne vybavenie ( WC, sprchový kút alebo vaňa, umývadlo), predsiene a tiež každá izba má svoj balkón. Internet je riešený káblovým pripojením. Za dvoj-posteľnú izbu sa platí 60 eur/mesiac a za troj- a štvor-posteľovú izbu sa platí 58 eur/mesiac. Platí sa podľa stanovených dohôd v zmluve na 3 splátky. Prvá splátka sa platí za september – december, druhá za január – marec a posledná za zvyšné mesiace.

Na prízemí sa nachádza vrátnica, kde ubytované študentky pri odchode z internátu nechávajú kľúče od izieb. Do desiatej hodiny večer je internát otvorený pre návštevu, no po desiatej hodine je vstup možný jedine pre ubytované a to len o celej hodine. Na každom z troch poschodí sa nachádza kuchynka vybavená chladničkou, mikrovlnnou rúrou, dvojplatničkou a kanvicou. Internát je vybavený  počítačovou miestnosťou so 60 počítačmi, kaplnkou, práčovňou, kde je za poplatok 1 euro možné si oprať bielizeň. Vo voľnom čase si študentky môžu pozrieť televízor, zahrať biliard alebo si zacvičiť v spoločenskej miestnosti.

ŠD je lokalizovaný na ulici Plavisko. Vzdialenosť od Katolíckej univerzity je asi 30 minút pešej chôdze cez mesto a od Fakulty zdravotníctva je vzdialený asi 10 minút. Je možnosť využiť aj MHD, keďže zastávka je hneď pred internátom odkiaľ premáva autobus s číslom 3, ďalšia je vzdialená asi 500 metrov a čísla autobusov premávajúce k univerzite sú 1,2 a 4. V blízkosti sa tiež nachádza pohotovosť, lekáreň, potraviny či centrum mesta.

„S internátom som veľmi spokojná. Je tu pokojne, žiaden veľký hluk, krásne prostredie. Jedinou nevýhodou pre mňa je vzdialenosť, pretože pri rozvrhu, ktorý mám, som nútená chodiť hore dole a to mi veľmi nevyhovuje,“ vyjadrila sa bývajúca študentka Ruži.Pridaj komentár