Študujte a užívajte si, odkazujú starší študenti prvákom

Študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku  sme oslovili s otázkou, čo by odkázali začínajúcim prvákom.

Jozef (pedagogická fakulta): Prajem im veľa síl a úspechov pri začiatku ich štúdia a pevné nervy s niektorými vyučujúcimi.

Eva (filozofická fakulta): Prajem im , aby sa im na KU darilo, aby si to tu obľúbili, mali veľa trpezlivosti a pevné nervy.

Ivan (filozofická fakulta): Ja by som chcel popriať prvákom hlavne nech zachovajú  chladnú hlavu v stresových situáciách a nech nezabúdajú popri štúdiu získať aj pár zážitkov,  na ktoré budú po škole spomínať.

Lukáš (filozofická fakulta): Prajem im veľa síl do učenia, hlavne sa nevzdávať. Taktiež veľa nových priateľov a aby mali stále hlavu hore.

Vierka (filozofická fakulta): Aby sa rýchlo udomácnili a zvykli si.

Katka (filozofická fakulta): Všetkým študentom by som zapriala dobrý štart do nového akademického roka, zvlášť tým, ktorí sú tu prvýkrát. Práve pre nich je to obrovská zmena a cítia sa trochu stratení. Sama si pamätám na svoje začiatky. Nebojte sa, po takom  mesiaci sa aklimatizujete. Prednášky, „cviká“, „profáci“, „seminárky“, to všetko pôjde ľahšie. Nezabudnite, že úspech spočíva v tom, ako veľmi sa snažíte. Na „vysokej“ vám totiž nedá nikto nič zadarmo.Pridaj komentár