Súťažilo sa za zelenými stolmi

(Ružomberok, 2.12.2014) Univerzitné pastoračné centrum (UPaC) v spolupráci s Katolíckou univerzitou zorganizovalo turnaj v stolnom tenise. Do siedmeho ročníka sa zapojilo viac ako 20 súťažiacich.

Turnaj sa koná pravidelne každý rok v predvianočnom období. Organizátorom sa podarilo na podujatie zabezpečiť halu Športového klubu stolného tenisu a vybavenie potrebné pre súťažiacich. „Súťažiaci boli rozdelení do kategórií a následne do skupín. O prvenstvo bojovali v kategóriách muži, ženy, ale aj zamestnanci KU,“ povedal hlavný organizátor turnaja Dušan Galica.

Prvenstvo v kategórii žien dosiahla Emília Bošková z pedagogickej fakulty. „Keď som videla svoje súperky, neodvážila som sa pomýšľať na víťazstvo. No potom zo mňa tréma opadla a hrala som uvoľnene,“ povedala víťazka turnaja v kategórii žien.

Najviac súťažiacich bolo v kategórii mužov, preto sa na víťaza z tejto kategórie čakalo najdlhšie. Nakoniec sa ním stal Peter Luha z katedry žurnalistiky. „Bolo to trošku vyčerpávajúce, hlavne dlhé čakanie na ďalší zápas. Som rád, že som sa nedal vyviesť z rovnováhy a dotiahol som to do víťazného konca,“ nechal sa počuť víťaz mužskej kategórie.

Ceny pre víťazov venovala KU. Ti si domov odniesli športové tričká, pingpongové rakety, či loptičky. Hlavný organizátor podujatia Dušan Galica vyjadril spokojnosť s priebehom turnaja: „Som rád, že aj tento rok sa turnaja zúčastnilo pomerne veľa súťažiacich. Tento druh športu nie je u nás veľmi rozšírený, preto ma teší, že aj na našej škole sa nájdu priaznivci pingpongu.“

UPaC počas akademického roka organizuje viacero športových podujatí. Najbližšou akciou bude futsalový turnaj, ktorí sa bude konať v utorok 9.12.2014. Turnaja sa môžu zúčastniť súťažné tými, ktoré sa prihlásia v UpaC do konca týždňa.

 

Matúš BystrianskyPridaj komentár