Svaly predvádzal aj študent Katolíckej univerzity

V sobotu 17. októbra sa konala súťaž kulturistov Victoria Natural Cup vo Viničnom. Predviedol sa aj Marek Ballo, študent Katolíckej univerzity v Ružomberku.

 

Prvýkrát posunul tréning do súťažnej roviny. Študent odboru Anglický jazyk pre komerčnú prax na Filozofickej fakulte KU Marek Ballo (23) sa zúčastnil pretekov Victoria Natural Cup v naturálnej kulturistike. V kategórii mužov nad 180 centimetrov obsadil deviate miesto z celkového počtu jedenástich pretekárov. Hoci očakával aj lepší výsledok, hovorí, že je spokojný. „Bol som v ťažkej kategórii, konkurencia je medzi mužmi veľmi vysoká. Urobil som všetko, čo bolo v mojich silách. V konečnom dôsledku je pre mňa úspechom aj to, že som nebol posledný,“ zhodnotil Marek Ballo.

Príprava na súťaž zahŕňala silový tréning, doplnený úpravou stravy. Aj keď sa mladý športovec na stupienok víťazov nepostavil, účasť na pretekoch hodnotí veľmi pozitívne. „Od základov som zmenil svoj životný štýl a už to je samo o sebe veľkým úspechom. Snáď pri tom čo najdlhšie vydržím,“ uzavrel Marek Ballo.

Hlavným organizátorom pretekov Victoria Natural Cup bol Športový klub Victoria Veľký Grob. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 172 pretekárov.

Paula Beinsteinová

Foto: archív MB

 Pridaj komentár