Svätého Martina prišlo lampiónovým sprievodom privítať asi tisíc ľudí

Martin síce neprišiel na bielom koni, no aj tak sa dočkal. Lampiónový sprievod svätého Martina v Ružomberku sa aj tento rok tešil vysokej účasti detí a ich rodičov.

Už pred pol piatou popoludní sa v parku Š. N. Hýroša začali schádzať prví nedočkavci, ktorí si na mieste mohli vyrobiť vlastné lampióny. Detské očká sa rozžiarili už pri rozprávke Legenda o hrdinovi ožíva, ktorú pripravili najmladší členovia Ružomberského neprofesionálneho divadla RosaThea. CF0A0422

„Je to kontrast k Sviatku všetkých svätých – vtedy sa tiež chodí za svetlom, no dnes je to pozitívnejšie a veselšie,“ prezradila organizátorka podujatia Marianna Stančoková.

Vyvrcholením večera bol sprievod sv. Martina, ktorý začínal v parku, prechádzal Námestím A. Hlinku a pokračoval cez Veľký závoz späť. Tam už na deti čakali perníky a teplý čaj, ktorým sa zohriali pred diskotékou.

„Je to už šiesty ročník a ľudí je tu každým rokom viac. Odhadujeme, že dnes prišlo približne tisíc ľudí. Deťom sa to veľmi páči, stretáva sa tu viacgeneračná komunita,“ priblížila Stančoková a dodala, že posolstvom svätého Martina je láska, spolupatričnosť, obetovanie sa a pomáhanie ostatným. Preto bola súčasťou tohto sprievodu zbierka Pretože viac je dať, do ktorej bolo možné darovať hygienické potreby a čistiace prostriedky pre rodiny v núdzi z okolia Ružomberka.

Foto: Branislav RačkoPridaj komentár