Televízia na media.ku.sk prináša prekvapenia

Televízia Katolíckej univerzity rozšíri v tomto semestri svoju ponuku o nové projekty. Reč je o športových novinách, o relácii zameranej na novinky vo svete filmov, aj o reportážach  z Ružomberka.

Nemôžeme hovoriť o televízii, skôr ide on-line vysielanie, ktoré tvorcovia nazvali media.ku.sk. Na tento portál sa vešajú jednotlivé príspevky. Aj v tomto roku bude media.ku.sk pokračovať vo vysielaní Televíznych novín KU, ktoré rozšíri o Športové noviny. „Športové noviny budú prinášať aktuálne informácie z Ružomberských pasienkov, ale i z činnosti športovej časti UPaC,“ vysvetlil člen redakčnej rady Jakub.

Ďalším novým projektom bude relácia týkajúca sa ružomberského Kina Kultúra.

Nebude to typická filmová relácia, redaktor bude mať filmy už napozerané a bude ich hodnotiť a recenzovať.

Reportážny a publicistický charakter budú mať reportáže z Ružomberka, prípadne rozhovory  s ľuďmi, ktorí navštívili KU alebo Ružomberok. Tak  sa budú vysielať dve spravodajské a dve publicistické relácie. „Pohrávame sa s myšlienkou, že urobíme konkurz na ľudí, ktorí by sa chceli zapojiť do činnosti televízie aj vo svojom voľnom čase,“ poznamenal Kravčák.

Televízia KU funguje už rok a vysiela raz za 2 týždne. Za všetky projekty zodpovedá redakčná rada, ktorá v podstate nemá žiadneho vedúceho. Media.ku.sk je priestor pre študentov, kde sa môžu realizovať. Vítaní sú všetci záujemcovia s dobrými nápadmi na rozvoj televízie.Pridaj komentár