Televízia pripravuje nové relácie

Televízia na Katolíckej univerzite v Ružomberku plánuje rozšíriť Televízne noviny o nový formát, športové noviny. Pripravuje aj novú reláciu, zameranú na filmy.

„Chceme, aby televízia začala fungovať podobne ako mnohé internetové televízie. Základom toho je tvorba nových formátov. Televízne noviny rozširujeme o nový formát, športové noviny. Budú tam aktuálne informácie z ružomberských pasienkov alebo z činnosti  športovej časti Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka. Vzniká aj nová relácia, ktorá ešte nemá názov, ale bude sa týkať vysielania ružomberského kina Kultúra. Táto relácia bude zameraná na filmy a bude mať hodnotiaci a publicistický prvok,“ povedal Jakub Krška, študent žurnalistiky.

„Rozmýšľa sa aj nad ďalšou reláciou, ktorá by mala mať reportážny a publicistický charakter. V tejto relácii by mali byť reportáže z Ružomberka, prípadne rozhovory s ľuďmi, ktorí navštívia univerzitu alebo mesto,“ dodáva Jakub Krška.

Ďalšie relácie sú ešte otvorené. „Je to priestor pre študentov, aby si našli sebarealizáciu, začali  tvoriť niečo nové. Pohrávame sa s myšlienkou urobiť konkurz pre tých študentov, ktorí by to chceli robiť vo svojom voľnom čase,“ hovorí  Peter Kravčák, odborný asistent na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Televízia funguje druhý rok na internetovom portáli media.ku.sk. Reportáže pripravujú študenti žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.Pridaj komentár