Televízia Unica plánuje celodenné vysielanie

Študentská televízia Unica priniesla v prebiehajúcom akademickom roku niekoľko noviniek. Okrem prípravy nových relácií plánuje zaviesť aj celodenné vysielanie.

V programovej štruktúre TV Unica nastalo niekoľko zmien. K zabehnutým reláciám Televízne noviny KU a Filmshot pribudli nové formáty. „Ide o reláciu Na tenkom ľade, ktorá nadväzuje na staršiu reláciu Z prvej ruky. Upravili sme ju tak, aby získala ešte výraznejší diskusný charakter. Pripravujeme tiež novú reláciu bulvárnejšieho charakteru,“ ozrejmil programové zmeny riaditeľ televízie a študent žurnalistiky Pavol Martaus.

Televízia Unica zmenila aj proces výroby. „Minulý rok mali jednotlivé relácie svoje redakčné štáby, ale vyrobené materiály posielali mne. Teraz má každá relácia svojho vedúceho, ktorý si zostavil a riadi vlastný tím ľudí,“ vysvetľuje Martaus. „Proces výroby sme načasovali tak, aby sme popri Televíznych novinách KU vedeli každý týždeň odpremiérovať nový diel aspoň jednej z relácií.“

Vysielanie televízie by v budúcnosti malo byť dostupné nielen na internetovej stránke mediaku.sk. „Z materiálu, ktorý sa nám počas uplynulých rokov nazbieral, by sme chceli pripravovať nepretržitý 24-hodinový stream vysielania cez internet. Bola by to každé dve-tri hodiny opakujúca sa slučka relácií, ktorá by sa vždy obmieňala o nové časti,“ vysvetľuje Martaus.

Dôvodom zamýšľaných zmien je snaha priblížiť sa konkurencii. Takýmto spôsobom podľa Martausa vysielajú aj iné študentské televízie či partnerská televízia Severka.

Ani tu však ambície TV Unica nekončia. „Po zabehaní 24-hodinového vysielania chceme aspoň raz do týždňa pripraviť vysielanie živého prenosu niektorej z relácií,“ dodal riaditeľ študentskej televízie Pavol Martaus.

Jakub LiškaPridaj komentár