Televízia a rozhlas sa presúvajú do nových priestorov

Rozhlasové a televízne štúdio podnikli sťahovanie do nových priestorov nachádzajúcich sa v pristavanej budove. Na piatom poschodí v novej Univerzitnej knižnici nájdeme mediálne štúdiá.

Začal sa nový semester a s ním prišli nové zmeny. K priestorom Filozofickej fakulty Katolíckej Univerzity bola prestavaná nová budova Univerzitnej knižnice. Výstavba nových priestorov ovplyvnila aj katedru žurnalistiky.

,,Vo svojom voľnom čase tu môžu študenti vytvárať svoju záujmovú činnosť vhodnú pre tieto štúdiá,“ priblížil fungovanie v nových priestoroch odborný zamestnanec katedry žurnalistiky Marek Hasák. Rádio PLUZ tu funguje na dobrovoľnej báze študentov. Je to postavené hlavne na žurnalistoch, ale aj tí si prizývajú technikov z iných katedier. Televízne štúdium minulý rok v spolupráci s televíziou LUX pripravovalo reláciu Z rýchlika.

,,Pre tento rok ešte neviem povedať presne, aká relácia bude, no brány sú stále otvorené aj študentskej televízii,“ spomenul Marek Hasák. Katedra plánuje pripraviť rozmanité možnosti pre študentov. ,,Máme v pláne pokračovať v televíznych novinách, ktoré pripravujú študenti a pridať k tomu aj iné relácie. Uvidíme, ako sa to všetko rozbehne chcel by som, aby sa to rozbehlo vo veľkom štýle,“ dodal Marek Hasák.

Nové priestory sú určené na výučbu. Študenti žurnalistiky sa sem budú chodiť učiť predmety – redaktor pred kamerou, mikrofónom, základy televíznej tvorby, no aj nové médiá.

Andrea Bašistová

foto: autorPridaj komentár