Tohtoročná Beánia bude úplne iná, lístky sa aj tak minuli takmer okamžite

Každoročná študentská akcia má mať po novom charakter kultúrnej plesovej slávnosti. Hrať neprídu žiadne veľké mená šoubiznisu, no lístky by ste už aj napriek tomu zháňali márne.

Beánia sa blíži. Študenti Katolíckej univerzity sa na ňu môžu tešiť už 26. novembra od 19:00. Avšak už nie v tradičnej Koniarni, ako tomu bývalo doposiaľ. Miestom konania bude nezvykle ružomberská Veľká dvorana Kultúrneho strediska Andreja Hlinku. Nejde ale o jedinú zmenu, ktorou Beánia v tomto roku prešla.

„Minulý rok bolo dosť piatiky. Samozrejme, aj tento rok bude k dispozícii bar a drinky, ale chceme, aby to bolo naozaj kultúrne. Taký kultúrny ples študentov,“ hovorí Jozef Žvanda, od rektora poverený vedením organizačného tímu. „Beánia, ako kultúrna akcia spojená s plesom, prebiehala na univerzitách už v stredoveku. A aj my ju chceme u nás pripraviť v tomto duchu,“ vysvetľuje Žvanda a prizvukuje zároveň, že organizátorom nie je Univerzitné pastoračné centrum, ale samotní študenti univerzity.

„Iniciátorom boli vždy študenti. To sa nezmenilo. Chceme sa ale vrátiť k pôvodnej myšlienke toho, čo Beánia znamená,“ súhlasí Monika Tuková, zodpovedná za tvorbu programu.

Beánia má byť v prvom rade študentskou akciou, no tento rok nielen v radoch návštevníkov a organizátorov, ale aj na pódiu. Známych hudobných interpretov a kapely vystriedajú najmä študenti Katolíckej univerzity. „Čo sa týka programu, budeme mať síce z Bratislavy skupinu Tonodrummers, čo sú bubeníci na brazílsky spôsob, ale inak je všetko od nás,“ hovorí Tuková.

Pre tohtoročnú Beániu bola zriadená aj internetová stránka. Okrem informácií o podujatí,  poskytovala aj možnosť zarezervovať si lístky cez internet.

Aj napriek tomu, že Beánia prešla výraznými zmenami, na nezáujem študentov sa organizátori sťažovať nemôžu. Lístky sa totiž minuli takmer okamžite a Veľká dvorana sa nakoniec ukázala ako nie až taká veľká. „Lístky padli behom jedného týždňa. Kapacita sály má svoje ohraničenie, takže sme to stanovili na 300 účastníkov. Neskôr sme to navýšili na 320, a keby sme ešte mali miesto, takých 200 lístkov by sa ešte určite minulo,“ uzatvára Jozef Žvanda.

Jakub LiškaPridaj komentár