Tomáš Galis: Poľsko opäť zažije veľkolepú oslavu života

Konferencia biskupov Slovenska zveruje prípravy na Svetové dni mládeže (SDM) Rade pre mládež a univerzity, ktorej predsedom je biskup Tomáš Galis. V priestoroch univerzitnej knižnice prednášal o samotnom vzniku podujatia a o najbližšom plánovanom stretnutí v susednom Poľsku.

Ružomberok. 14 november- Univerzitná knižnica sa v utorok opäť stala miestom prednášky na aktuálnu tému, ktorá niesla názov Svetové dni mládeže. Hosťom na univerzitnej pôde bol  Tomáš Galis, žilinský biskup.

Svetové dni mládeže (SDM) sú medzinárodným a celosvetovo známym podujatím, ktoré organizuje Katolícka cirkev. Poľsko má pre plánované celosvetové stretnutie mládeže   význam. Pôvod v stretnutí bol práve v iniciatíve pápeža Jána Pavla II. , ktorý mal poľský pôvod. Krakov, ako miesto najbližšieho konania, sa nachádza blízko miesta Wadovice, kde sa narodil. Tomáš Galis povedal:  ,,Každé jedno miesto, kde sa táto udalosť konala, bolo pre mňa silným zážitkom viery. Najbližšie svetové dni mládeže však budú určite patriť Jánovi Pavlovi II “.

Od 25.júla- 1-augusta 2016 sa budú môcť mladí stretnúť s pápežom.  ,,Určite by som sa do Krakova chcela dostať.  Zúčastnila som sa už niekoľko stretnutí a každé jedno z nich mi do života prinieslo niečo nové. Okrem toho, že spoznáte obrovské množstvo nových ľudí z celého sveta, zažijete neuveriteľnú atmosféru.“ prezradila Petra, študentka histórie.

Svetové dni mládeže sprevádza kríž, ktorý odovzdal svätý otec mladým v Ríme. Na Slovensko príde už 14. novembra do Košíc. Odtiaľ poputuje do susedného Česka.

svetove_dni_mladeze_madrid_11_2

Zábojníková AnnaPridaj komentár