Tomáš Kubej získal bronz na Univerziáde

Bratislava, 4. septembra 2016 – Poslucháč Filozofickej fakulty (FF) Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku Tomáš Kubej získal bronz na Univerziáde Slovenskej republiky (SR) v Bratislave. Na atletickom štadióne Mladá Garda štartoval študent žurnalistiky v behu na 5000 m, kde dosiahol čas 16:08,13. Obhájil tak umiestnenie spred štyroch rokov, keď skončil tretí na rovnakej trati.

„Preteky boli vyrovnané, ešte na štvrtom kilometri sme bežali v skupinke piati a o všetkom sa rozhodovalo v záverečnom kilometri. Z bronzovej medaily sa veľmi teším, keďže konkurencia bola naozaj silná. Na druhej strane ma trochu mrzí, že som nedosiahol aspoň na striebro, chýbala mi naň len necelá sekunda“, povedal po pretekoch Tomáš. Z pôvodne prihlásených desiatich vysokoškolákov na štart nastúpilo osem. Zvíťazil Ján Filip Kotora z Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý zabehol čas 16:03,28. Striebro putovalo do Košíc zásluhou Tomáša Mušinského z Technickej univerzity.

Štvrtý ročník Univerziády SR organizovala Slovenská technická univerzita v Bratislave.Podujatie sa koná pravidelne každé štyri roky a právo štartu majú maturanti, študenti vysokých škôl, ale aj absolventi rok po skončení štúdia. Okrem atletiky sa súťažilo tiež v iných športoch, napríklad v aerobicu, basketbale, futbale, plávaní, šachu, šerme, tenise či volejbale.

Tomáš Kubej získal pre KU už tretiu medailu v rámci akademických pretekov na celoslovenskej úrovni v atletike. Z univerziád má dva bronzy z behu na 5000 m (2012, 2016) a v roku 2014 získal zlato na Akademických majstrovstvách SR, keď zvíťazil v behu na 10 000 m.Pridaj komentár