Trio z portálu Aktuality.sk opäť zavítalo na pôdu našej univerzity

V uplynulom týždni študentov žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity navštívila trojica z portálu Aktuality.sk. Študenti aj pedagógovia mali možnosť diskutovať o témach a udalostiach, ktoré ich zaujímali.

Katedra žurnalistiky už po druhý krát pozvala na svoju pôdu známu trojicu šéfredaktora Petra Bárdyho a dvoch absolventov našej katedry, reportéra Tomáša Kysela a editora Michala Badína z portálu Aktuality.sk. Tomáš Kysel, predtým pôsobiaci štyri roky v tlačovej agentúre SITA a dnes už teda zamestnanec portálu Aktuality.sk je spolu s Michalom Badínom dôkazom, že naša katedra vychováva žurnalistov, ktorí o prácu nemajú núdzu. „Online prostredie v Aktualitách.sk mi príde perspektívne aj teraz aj do budúcna,“ uviedol Tomáš. Okrem iného si Michal zaspomínal aj na staré časy na našej fakulte a podotkol, že práca editora na portáli je niekedy veľmi náročná.

Študenti približne hodinu a pol diskutovali o rôznych témach, medzi ktorými nechýbala ani politika. Za zmienku určite stálo spomenúť aj iných členov portálu, investigatívneho žurnalistu Mareka Vagoviča a komentátora Daga Daniš patriacich medzi najvýraznejšie mená na portáli. Peter Bárdy dôkladne opísal ich príchod, prácu a Michal vyjadril aj svoj strach z prichádzajúcej osobnosti Daga Daniša do ich kolektívu. „Ja som sa bál, mal som strach lebo Daga som vnímal ako nejakú veľkú novinársku osobnosť“.

Šéfredator zhodnotil, čo všetko sa im na portáli podarilo za uplynulý rok a pol a netajil sa priznať, s čím všetkým nie je spokojný a v čom nenaplnili svoje ciele. S presvedčením však vyhlásil, že Aktuality.sk patria momentálne k najlepšiemu a najrešpektovanejšiemu spravodajskému onlajnovému typu na Slovensku. Dozvedeli sme sa aj to, že aj keď sú takí úspešní, stále sa nechystajú vydávať printovú verziu.

Spokojnosť a nadšenie z diskusie vyjadrovali študenti nielen na sociálnej sieti facebook, ale aj bezprostredne po besede. Študentka štvrtého ročníka žurnalistiky Miroslava sa vyjadrila: „Besedu s ľuďmi z Aktuality.sk vnímam ako pozitívny príklad správnych novinárskych mravov. Povedať si pravdu. Úprimne, nadchlo ma to. Ani nie tak velmi kvôli zmene, ktorou ako médium prešli, ale vďaka poznaniu, že vnímajú mnohé veci tak, ako ja. Teší má pocit, že v tom nie som sama“.

Aktuality.sk dávajú možnosť uplatniť sa aj mladým, načo nadviazali aj študenti po besede, ktorí mali záujem informovať sa o možnej spolupráci s členmi redakcie.

Autor: Nikoleta Stikičová

Foto: facebook.comPridaj komentár