Týždeň venovaný oslave manželstva

Národný týždeň manželstva, trvajúci od 10. do 16. februára, je medzinárodný projekt na podporu manželstva. Mal by pripomenúť silné stránky manželstva a tým menej snaživým  dopomôcť k naštartovaniu ich rutinných vzťahov.

Kampaň Marriage Week vznikla pred 17 rokmi v Anglicku a dnes je do nej zapojených už 19 štátov, vrátane Slovenska.

Stať sa jej súčasťou nemusia len tí, ktorí sú v manželstve, hoci práve im je kampaň určená, ale aj tí, ktorí majú už svoje partnerky. Podľa oficiálnej stránky na Slovensku sa stačí zapojiť tak, že pozvete svoju polovičku na výlet, večeru, do kina… alebo darujete darček, či vymyslíte inú spoločnú aktivitu. Dopriať jej viac pozornosti ako zvyčajne.

Manželstvo je vzťah dvoch ľudí na fyzickej, i duchovnej úrovni, ktoré má štátne, náboženské i spoločenské uznanie. „Je to spoločná, miestami i náročná cesta, na ktorej majú manželia stať bok po boku s pocitom, že sa budú mať vždy o koho oprieť.“

Mnohé manželstvá však dnes takto nevyzerajú, stagnujú na mieste, rozpadávajú sa.

Tento týždeň by si mali viac uvedomiť, prečo sa brali, venovať väčšiu pozornosť svojej polovičke  a spraviť svoj vzťah o niečo krajším.

„Pochopiť život, milovať ho v inej bytosti, v tom spočíva úloha človeka a v tom je tiež jeho talent.“ (Henri Barbusse, francúzsky spisovateľ a publicista)

 

zdroj fotografie: files.pozickaren.comPridaj komentár