Univerzita našla svoj talent

Už štvrtý rok Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC)  v spolupráci s univerzitným rádiom organizuje  súťaž KU  má talent. Tento rok nebol výnimkou. Streda večer 16. októbera  patrila talentom.

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) sa mohli prihlásiť, aby ukázali, čo sa v nich skrýva. Deviatich odvážlivcov univerzity sme tak mohli vidieť a počuť v Aule Jána Pavla II. Moderátormi akcie bola známa dvojica Rasťo Kuba a Peter Debnár – „Drobec“. Predstavili nám porotu, ktorá sa skladala zo študentov a pedagógov . Za študentov to boli  Veronika Koňušíková a Viktor Mydlo. Vyučujúcich zastupovali Rastislav Dluhý a Pavol Lajčák. Na pódium si pozvali aj otca Stanislava Duláka, ktorý otvoril súťaž.

Svoje talenty ukázali Emília Melicherová, Dušan Franek, Klaudia Lacušová, Katarína Bercíková, Barbora Ďuračková a Ondrej Rosík, Veronika Polomská, Michaela Baláková, Stanislav Košč a nakoniec Peter Hric. Všetci účinkujúci súťažili v speve.

Po tom, ako dospieval posledný súťažiaci, moderátori požiadali porotu, aby odišla do zákulisia rozhodnúť o víťazovi. Vyzvali študentov, aby na papierik, ktorý dostali pri vstupe, zakrúžkovali svojho víťaza. Počas tejto pauzy prebiehala aj tombola, v ktorej sa nachádzalo desať cien. Hlavnou cenou bola púť Wadowice- Oswienčim. Ceny do tomboly venovalo UPaC.

Po odovzdaní tombolových cien prišlo na rad vyhodnotenie súťaže. Cenu divákov  vyhral Peter Hric. Získal dve vstupenky na historický bál.  Porota oznámila svoje rozhodnutie. Tretie miesto získala Klaudia Lacušová. Čo sa týka druhého miesta,  porota sa zhodla s publikom a udelila ho Petrovi Hricovi. Absolútnym víťazom sa stala Michaela Baláková, ktorá získala finančnú odmenu 40 eur.

„Veľmi sa mi páčilo, ako súťažiaci spievali. Pri niektorých vystúpeniach som mala dokonca zimomriavky. A tombola… Zaujímalo by ma, čo bolo v cene „maznací“ balíček,“ povedala jedna z diváčok.Pridaj komentár