Univerzitná knižnica funguje v obmedzenej prevádzke

Katolícka univerzita v Ružomberku pripravuje otvorenie univerzitnej knižnice. V týchto dňoch knižnica funguje v obmedzenom režime. Po otvorení čakajú študentov novinky.

Ružomberok 17. septembra – Knižnica v týchto dňoch funguje len v obmedzenej prevádzke. Do slávnostného otvorenia je knižnica zatvorená a bude poskytovať len služby, ktoré poskytuje bežne počas prázdnin.

„Študenti môžu počas obmedzenej prevádzky knižnice vracať knihy do biblioboxov, ktoré sú pravidelne vyberané dvakrát denne, takže sa odpisujú z konta čitateľa. Fungujú aj on-line služby, kde si študenti môžu predĺžiť výpožičnú lehotu kníh. Pre vyučujúcich poskytujeme evidenciu publikačnej činnosti,“ vysvetľuje riaditeľka knižnice Soňa Hlinková.

V plnej prevádzke začne knižnica fungovať až od 25. septembra. Zapožičanie kníh pre študentov zatiaľ knižnica neposkytuje. „Výpožičky budú fungovať až po otvorení,“ dodáva Hlinková.

V priestoroch novej budovy knižnice sa môžu študenti tešiť na nové študovne, počítačové miestnosti a novú kaviareň. Do knižného fondu pribudnú knihy, ktoré daroval rektor prof. Tadeusz Zasempa PhD. univerzitnej knižnici. „Ide zhruba o osemdesiattisíc kníh. Sú to dve zbierky, jedna je humanisticky a druhá matematicky zameraná,“ hovorí o novinkách knižnice Hlinková.

Ďalšou novinkou bude vrátenie kníh cez takzvané shelf-checky. V knižnici začne pôsobiť aj vydavateľstvo Don Bosco, ktoré bude mať otvorené kníhkupectvo. „Plánujeme s nimi pripravovať rôzne aktivity, napríklad čítanie so spisovateľmi,“ objasňuje Hlinková.

O stavaní univerzitnej knižnice natočili zamestnanci a študenti Katolíckej univerzity dokumentárny film 869. Ten sa bude premietať 24. septembra v ružomberskom kine Kultúra.

Zuzana RojíkováPridaj komentár