Univerzitné pastoračné centrum bude mať nové vybavenie

Rekonštrukcia Univerzitného pastoračného centra (UPaC) na Katolíckej univerzite v Ružomberku začala už tento rok. UPaC plánuje v projekte Renovabis pokračovať.

 S nápadom rekonštrukcie prišiel celý tím UPaC. Zapojili sa do spolupráce s nadáciou Renovabis, s ktorou plánujú vymeniť zastarané technické vybavenie za nové, opotrebovaný nábytok a vymaľovať potrebné miestnosti.

 „ Priestory v UPaC majú byť hodnotné pre každého, či už ide o študenta alebo verejnosť. Myslím si, že zmena priláka nových návštevníkov,“ vyjadril sa duchovný otec Róbert Slotka.

 V tomto roku sa uskutočnila prvá časť rekonštrukcie. V miestnosti kancelárie a kuchynky sa vymenila plávajúca podlaha, ktorú zasponzorovala obec Liptovské Sliače. Druhá časť rekonštrukcie sa má uskutočniť od mája do júna v období, keď študenti budú mimo školy. Prestavby plánujú stihnúť do dvoch týždňov.

„Rekonštrukcia UPaC je veľmi dobrá voľba. Myslím si, že priláka mnoho nových ľudí, ktorých to poteší. Ja osobne sa tam zastavím, nielen zo zvedavosti, že bude zrekonštruované, ale aj z dôvodu možných nových príležitosti strávenia času v UPaC,“ vyjadrila sa študentka žurnalistiky Veronika.

UPaC prešlo rekonštrukciou pred ôsmymi rokmi a naposledy minulý rok, kedy sa maľovali len toalety.

 Renovabis je nemecká charitatívna katolícka organizácia, ktorá bola založená v marci 1993. Založená bola na pomoc ľuďom v Európe.

Autor: Michaela Belkoťáková

indexPridaj komentár