Univerzitné pastoračné centrum zorganizovalo historický bál

Foajé Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku ( PF KU) sa vrátilo v čase. Katarínsku zábavu spestrili historické kostýmy či hudba.

RUŽOMBEROK, 21. novembra – Študenti, ale aj priaznivci KU mali možnosť zúčastniť sa bálu, ktorý pre nás pripravilo Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC). „Historický ples má svoju tradíciu od založenia UPaC. Koná sa pravidelne každý rok. Jedinú prestávku mal, keď bol minulý rok tento priestor využitý na akcie fakulty,“ povedal organizátor Róbert Slotka. Myšlienku plesu doniesol otec Jozef Žvanda, ktorý predtým pôsobil v Košiciach, kde bol ples tradíciou.

Moderátorskú dvojicu tvorili študenti KU Samuel Štefan Mahút a Martina Flajsová. Je pekné, že si všetko robíme sami, že zvukári a DJ sú študenti našej univerzity. Všetko sa rieši dobrovoľne. Je tu, samozrejme, aj vstupné, ale to je na pokrytie stravy,“ povedal moderátor.  Zábava, scénky, súťaže či tombola boli súčasťou programu. Každý, kto prišiel na bál v historickom odeve, dostal grátis tombolový lístok. „Na tento historický bál chodím pravidelne už štvrtý rok. Človek sa vytancuje, spozná nových ľudí, stretne starých kamarátov. Je to pekná akcia, kde je slušná zábava,“ vyjadrila sa nám Lenka, študentka KU.

Tohtoročný ples sa niesol v znamení 13. storočia. V tejto dobe pôsobili významní svätci ako napríklad sv. Albert Veľký, po ktorom je pomenovaná univerzitná kaplnka, sv. Tomáš Akvinský, sv. František z Asissi. V tom čase vznikli prvé univerzity v Bologni, v Paríži, v Padove a v Oxforde.Pridaj komentár