UPaC bude žiť aktivitami pre študentov aj v pôste

Svätá omša, krížová cesta, modlitba. Aj takto si v nasledujúcich dňoch pôstu môžeme pomáhať v plnení našich predsavzatí.

Pôstne obdobie je čas, keď si mnoho ľudí začína dávať predsavzatia. V ich plnení  môže pomáhať aj modlitba, krížové cesty a sväté omše. Všetky tieto aktivity bude ponúkať v pôstnom období aj UPaC. „Takou zvláštnou aktivitou, ktorú pripravujeme sú myšlienky na zamyslenie, a potom aj podnet na ich konanie,“ vyjadril sa otec Galica.

Pôst je aj obdobím, kedy si môžeme pozrieť niekoľko filmov o Ježišovi Kristovi. Otec Dušan však radí, že v tomto období by sme sa mali zrieknuť pozerania televízie.

Pre iných je pôst obdobím, kedy môžu otestovať svoju pevnú vôľu. „Každoročne si dávam cez pôst predsavzatia, ale musím sa priznať, že sa mi to zatiaľ nikdy nepodarilo dotiahnuť dokonca,“ priznáva študentka Pedagogickej fakulty KU.

Veľký pôst ohraničuje obdobie od Popolcovej (škaredej) stredy až do Veľkej noci. Tento pôst ustanovila Cirkev ako pamiatku na štyridsaťdňový pôst Ježiša Krista.  V minulosti sa pôsť bral veľmi vážne a bolo zakázané jesť mäso, zvierací tuk, mlieko či vajcia.Pridaj komentár