UPaC hostilo hráčov florbalu

Športové podujatie – florbalový turnaj – zavítal aj tohto roku do Ružomberku.

RUŽOMBEROK – 8. apríla, Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC) v Ružomberku zorganizovalo florbalový zápas na zimnom štadióne.

Som na takomto podujatí prvýkrát a prekvapilo ma, že napriek prehre Ružomberka si chlapci počínali dobre. Musím uznať, že mali kvalitného súpera, ale niekedy ide aj o šťastie a pevnejšie nervy“ povedal účastník Matúš o celkovom dojme z florbalového zápasu.

Turnaja sa zúčastnili tri mužstvá. Po napínavých súbojoch si nakoniec „zmerali sily“ hráči Ružomberka a hráči Bardejova. Bardejovskí florbalisti mali napokon väčšie šťastie, keď po vyrovnanom stave 1:1, museli hráči Ružomberka odvolať brankára. Zápas skončil výsledkom 2:1 v prospech hráčov Bardejova a z výhry sa tak mohli tešiť hostia.

Skalný fanúšik ružomberského tímu florbalistov dodal: „Nie je hanba prehrať s lepším. Bardejovčania si dnes zaslúžili vyhrať. Napriek všetkému som si to užil a odnášam si pozitívne dojmy z dnešného turnaja.“

Florbal je kolektívny, prevažne halový šport a najbližšie sa spôsobom hry podobá hokeju. Tento šport sa hrá v troch tretinách po 20 minút hracieho času. Zápas rozhodujú vždy dvaja rozhodcovia. Florbal hrá 5 hráčov a brankár. Potrebným vybavením je hokejka, loptička a dres. Cieľom hry je prekonať brankára a uštedriť súperovi gól.