UPaC organizuje semináre zamerané na efektívne využívanie času počas skúškového obdobia

 

     S príchodom jari a pekného počasia sa spája aj skúškové obdobie.  Mnohí študenti však majú problém skoordinovať si čas, aby vyhovel ich psychickej aj fyzickej stránke.  Poradenské centrum KU sa im preto snaží vyjsť v ústrety a organizuje rôzne semináre spojené s touto tematikou.

    

     „V jarnom čase sme sa v Poradenskom centre KU zamerali na podporu študentov v príprave na skúškové obdobie. Ponúkame im semináre zamerané na to, ako efektívne plánovať čas, ako sa efektívne učiť a ako zvládať stres,“  vyjadrila sa koordinátorka Poradenského centra KU Katarína Markovičová. Ďalej dodáva, že dôvodom pre zaradenie takto zameraných seminárov bolo blížiace sa skúškové obdobie, no aj snaha napomôcť študentom manažovať si čas tak, aby mali popri škole dostatok priestoru aj na osobné aktivity.

Ako každý semester aj počas tohto skúškového obdobia poradenské centrum ponúka možnosť relaxovať, uvoľniť sa, potlačiť stres, aby sa študenti mohli psychicky pripraviť na skúšky.

Študenti na internátoch toto obdobie nevidia ako pravý čas na relaxáciu. „Nemám na nič čas. Mám veľa učenia a na šport alebo relax ani nepomyslím, keď sa učím neskoro do noci,“ poznamenala študentka pedagogickej fakulty.

Pre tých, ktorí sa predsa len rozhodnú oddýchnuť si od učenia, sú k dispozícii mnohé športové aktivity, ktoré na internátoch síce organizované nie sú, no študenti môžu individuálne využívať priestory internátnych posilňovní, alebo sa kontaktovať u pána Miroslava Balšínka z UPaC, ktorý organizuje športovú činnosť na KU.

ŠD (študentský domov) Ruža nemá samostatnú posilňovňu. Má však pár posilňovacích strojov a steper v spoločenskej miestnosti. Máme tu kaplnku, ktorá sa aktívne využíva, veľkú počítačovú miestnosť a v súčasnej dobe sme dobudovali oddychovú zónu vo vonkajších priestoroch ŠD,“ vyjadrila sa riaditeľka ŠD Ruža Renáta Šrámeková.

Alžbeta LadňákováPridaj komentár