UPaC prejde rekonštrukciou

Po mnohých zmenách na Katolíckej univerzite v Ružomberku prišlo na rad aj Univerzitne pastoračné centrum Jána Vojtaššáka. Úpravy  čakajú viaceré objekty.

RUŽOMBEROK – V najbližších mesiacoch prebehnú rekonštrukcie v Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka (UPaC). Prvé zmeny sú už viditeľné. „V dvoch kanceláriách a malej kuchynke sme vymenili plávajúcu podlahu, ktorú nám zasponzorovala obec Liptovské Sliače,“ oboznámil nás s renováciou priestorov otec Dušan Galica.

Ďalšie zmeny sa budú týkať výmeny nábytku. „Podali sme projekt na Renovabis v Nemecku, ktorý odsúhlasili, takže budeme kupovať nový nábytok, no pred tým chceme všetko vymaľovať,“ povedal otec Galica. Realizácia myšlienky sa uskutoční v letných mesiacoch, kedy sa v priestoroch UPaC bude pohybovať menej študentov. Predpokladaná dĺžka maľovania je stanovená na 2 – 3 týždne. „Budeme to robiť svojpomocne, no chceme si zavolať aj jedného odborníka, aby nám pomohol a usmernil nás,“ rozprával otec Galica a pokračoval,  „niektoré steny sú v zlom stave, predsa, sme nízko na prízemí a spodná voda preráža.“ Financie na maľbu poskytne samotné UPaC.

UPaC bolo založené 1. novembra 2002 a podlieha spišskému diecéznemu biskupovi. Pozostáva zo šiestich miestností, v ktorých počas celého týždňa organizuje rôzne duchovné, akademické a praktické aktivity.

 Pridaj komentár