UPaC zbieralo školské potreby

Na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) zorganizovalo Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC) zbierku školských potrieb pre sociálne slabšie rodiny a migrantov.

Odkiaľ pochádza celá myšlienka, to nám priblížil duchovný otec Róbert Slotka: „Vyšla od môjho známeho, ktorý sa dostal bližšie ku situácii migrantov zo Sýrie, konkrétne k situácii detí, ktoré nemajú ani na základné študijné potreby. Dal mi určitý podnet, či by sme mohli niečo spraviť aj v rámci našej univerzity.“ Príbeh mladého Sýrčana si mohli študenti prečítať na plagátoch propagujúcich túto zbierku.

Vyzbierané predmety majú putovať do rôznych centier katolíckych charít. Rodiny, ktorým sa veci odovzdajú, budú musieť zaplatiť symbolický finančný príspevok. „Je veľmi náročné posielať balíky a bolo by to omnoho drahšie oproti tomu, čo sa pošle. Čiže, radšej to pôjde priamo ku nim,“ povedal Slotka.

Do zbierky sa zapájajú študenti i široká verejnosť vďaka plagátom a propagácii aj mimo univerzity. „Na chodbe máme krabice. Nikto sa nám nehlási, že priniesol veci, ale jednoducho vidíme, že tam tie veci ľudia dávajú,“ vyjadril sa Slotka.

Zbierka spojená s migrantami sa tento rok uskutočnila po prvýkrát. Nevylučuje sa však možnosť, že bude pokračovať aj po ďalšie roky.

 

autor: Matej Gajdošík
foto: www.upac.skPridaj komentár