Úspech: uvažuje sa o predĺžení otváracích hodín knižnice

Počas prvého novembrového týždňa bola Univerzitná knižnica KU v Ružomberku skúšobne otvorená až do 21.00 hodiny.  Vedenie vyšlo v ústrety požiadavkám študentov a skúšobne predĺžili prevádzkovú dobu o tri hodiny.

Univerzita na týždeň zmenila otváracie hodiny univerzitnej knižnice, čím si chcela overiť záujem študentov. Počet študentov, ktorí by chodil neskoršie večer do knižnice musí byť taký, aby sa to z ekonomického hľadiska oplatilo.

Knižnica má z roka na rok nižší rozpočet. ,,Nedá sa mať pri nízkom rozpočte veľa služieb. A toto je ten problém. Knižnica sa bude snažiť rozpočet nejakým spôsobom zvýšiť. A všetci tí, ktorí jej ho tvoria a ktorí doňho prispievajú, by mali tiež na to pamätať. Zvýšiť rozpočet na to, aby knižnica mohla poskytovať viac služieb, respektíve poskytnúť služby dlhšie,“ uviedol referent pre vzťahy s verejnosťou Matúš Demko.

Napriek pomerne rozsiahlej kampani sa ukázalo, že služby ani priestory knižnice v čase od 20. do 21. hodiny neboli dostatočne využívané. V uvedenom čase boli v knižnici maximálne 3 ľudia. V čase od 18. do 20. hodiny bolo v knižnici priemerne 22 používateľov.  ,,Na základe týchto výsledkov uvažujeme o predĺžení otváracích hodín Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity počas semestra v dňoch utorok až štvrtok do 20. hodiny,“ priblížila riaditeľka knižnice Soňa Hlinková. Výpožičné služby budú len do 18. hodiny. Po 18. hodine bude otvorené len žlté poschodie na štúdium,“ dodala Hlinková.

25. septembra otvorila Katolícka univerzita v Ružomberku novú Univerzitnú knižnicu, ktorá spĺňa kritéria moderných študentských knižníc.

Andrea BašistováPridaj komentár