V Aule Jána Pavla II. spievala skupina eSPé

Pre niekoho obyčajný koncert, pre iných čas chvál a modlitby. Skupina eSPé rozospievala celú aulu.

V stredu večer 02. októbra sa v Aule Jána Pavla II. konal koncert pre prvákov. Celý večer sprevádzala gospelová kapela eSPé zo Sliača.

Koncertu sa zúčastnili nielen prváci, ale aj starší študenti. Piesne sa striedali so svedectvami speváka Jula Slováka. Hovoril o tom, ako sa ho v štrnástich rokoch dotkol Boh a stal sa z neho kresťan. Vyzval študentov, aby sa nebáli byť kresťanmi, prijať Božiu lásku a nasledovali ju. Taktiež pozval všetkých, aby nepremeškali ich projekt Godzone Tour 2013, ktorý  bude prebiehať od 11. novembra do 16. novembra  v šiestich mestách Slovenska.

Počas stretnutia mal slovo aj otec Róbert Slotka z Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka  Katolíckej univerzity v Ružomberku (UPaC KU). Študentom priblížil históriu, ale aj súčasnosť UPaC. Pozval ich na rôzne akcie, biblické stretnutia , sväté omše, ktoré pripravujú. Na záver svojím požehnaním ukončil akciu.

Po koncerte si mohli zúčastnení zakúpiť jedno z ich CD.  „Koncert eSPé pre mňa osobne nebol koncertom – boli to pre mňa chvály. A takto som sa aj počas tejto akcie správala. Ako náhle začala hrať hudba, musela som sa postaviť, ísť dopredu a zahĺbiť sa do modlitby. Bolo to pre mňa naozaj ťažké oddeliť sa od partie kamarátov, s ktorými som tam bola a užiť si tento ,,koncert“ po svojom. Takmer celý čas som myslela na to, že keď prídem na internát a stretnem sa s nimi, tak už so mnou v živote neprehovoria a vyhlásia ma za fanatičku, ale, chvalabohu, nič také sa nestalo,“ vyjadrila sa Karin, študentka Katolíckej univerzity.

Kapela eSPé vznikla v roku 2003 ako chválový tím spoločenstva SP a ich cieľom je prekračovať limity všednosti vo vzťahu s Bohom, v chvále a uctievaní. Spolu už vydali štyri štúdiové albumy a majú za sebou niekoľko koncertov po celej Slovenskej republike, ale aj zahraničí.

 Pridaj komentár