V galérii Ľudovíta Fullu sa so svojimi dielami predstavili aj študenti a pedagógovia Katolíckej univerzity

Aj študenti a pedagógovia Katolíckej univerzity v Ružomberku sa prišli predstaviť so svojimi dielami do galérie Ľudovíta Fullu, kde sa konalo každoročné stretnutie ružomberských autorov.

RUŽOMBEROK – 4.decembra 2013 V Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku sa už po desiaty krát stretli ružomberskí spisovatelia, aby sa mohli predstaviť so svojou tvorbou.

Podujatie bolo organizované Matúšom Demkom, držiteľom Novinárskej ceny Slovenského syndikátu novinárov a Rastislavom Kenderom, predsedom literárneho klubu ružomberských spisovateľov, ktorý celé stretnutie takisto moderoval, spolu so slovenskou poetkou, Annou Ondrejkovou.

Pri predstavovaní literárnych diel nemohli chýbať ani Matúš Demko s docentkou Teréziou Rončákovou, ktorý na akcii prezentovali svoju knihu Reportér Gavril Gryzlov.

V rámci programu Stanislav Bella, viceprimátor mesta Ružomberok, odovzdal spisovateľovi Ivanovi Kočerovi, pianistke Stefe Kovaceve Pavlovičovej a opernému spevákovi Jozefovi Ivaškovi Cenu primátora mesta Ružomberok.

Spolok slovenských spisovateľov funguje na Slovensku ako občianske združenie už od roku 1923. Jeho pobočky môžeme nájsť v mestách Žilina, Banská Bystrica, Košice a Nitra.

Ivana FupšováPridaj komentár