V piatok Sokoli s vysokou prehrou

Žilina – V piatok prebiehalo na Závaží trináste kolo tohtoročnej Ferrax hokejbalovej seniorskej Žirafa ligy, kde sa stretli tímy TJ Sokol Žirafa a Krásno Sparrows. V zápase boli úspešnejší hráči hostí a to v pomere 2:7.

Už od úvodu stretnutia sa hralo vo vysokom tempe. Brankára Mareka Šima (Sokol) prekonal prudkou strelou po hrubej chybe obrany Jaroslav Pagáč. Hráči TJ Sokol Žirafa sa spod veľkého tlaku stále nevedeli vymaniť a hneď v tretej minúte úvodného dejstva inkasovali už druhý gól z hokejky Tomáša Čimbora, ktorý prudkou strelou z rohu ihriska prekvapil brankára domácich. To hostí nakoplo ešte viac a vo svojej aktivite neprestali. Práve naopak. Dobrá súhra hráčov priniesla úspech v podaní tretieho gólu, ktorý strelil Martin Plaštiak. Domáci hráči sa však veľmi rýchlo spamätali a odpovedali pekným gólom z hokejky Tomáša Piša, ktorý sa dokázal uvoľniť a šikovne prekonal brankára Pečalu.

Vyzeralo to tak, že šťastie sa pomaly prikláňa na stranu domácich, keď v siedmej bol vylúčený Ševčík (Krásno) za nedovolené bránenie. Domáci však presilovku nevyužili. To sa im nepodarilo ani v 11. minúte, počas presilovky sa nedokázali presadiť. Aj v tomto prípade platilo staré známe: Nedáš-dostaneš. V 14. minúte strelil gól hráč Krásna, Martin Plaštiak, pre ktorého to bol už druhý presný zásah v stretnutí. Desať sekúnd pred koncom stretnutia hráči TJ Sokol Žirafa opäť poľavili a dostali v poradí už piaty gól, znova od Martina Plaštiaka.

Druhá tretina nebola ani zďaleka bohatá na góly tak, ako tomu bolo v prvej časti stretnutia. Napätie sa stupňovalo pri každej jednej akcii. Hráči TJ Sokol Žirafa však zlepšili streleckú aktivitu, rovnako aj celkovú hru. Jediný gól v druhej tretine strelil hráč Krásna Sparrows, Dušan Kanis, v devätnástej minúte. Ani dve presilové hry „Sokolov“ (21. a 22. minúta) nepriniesli gól a tak bol stav po druhej tretine 1:6.

Tretie dejstvo znamenalo poslednú šancu s výsledkom niečo spraviť. No domáci hráči sa len veľmi ťažko dokázali presadiť. V 33. minúte strelil gól hráč Krásna, Erik Magát. O štyri minúty neskôr sa dokázali presadiť aj domáci hráči, konkrétne Miroslav Gamboš. Tento gól bol však posledným v zápase a pre „Sokolov“ znamenal len úpravu konečného skóre.

Strely na bránu: 27:44