V poradenskom centre sa naučili ovládať svoje pocity

Ako vyjadrovať svoje emócie a vážiť si samého seba sa študenti dozvedeli na seminári v poradenskom centre. Téma prečo je dôležité rozvíjať sebaúctu bola taktiež rozoberaná.

Psychologička Jana Bachanová, ktorá viedla túto besedu, sa snažila zaujať poslucháčov, nielen svojim výkladom, ale aj rôznymi úlohami či skupinovými prácami. Seminár bol založený aj na diskusii medzi mladými ľuďmi, ktorí sa zišli v stredu 23. októbra v Poradenskom centre Katolíckej univerzity v Ružomberku.

,,Dnešný seminár bol venovaný téme ako efektívnejšie fungovať s druhými ľuďmi a zdravej sebaúcte,“ povedala Bachanová. Ďalej dodala, že takéto stretnutia sa konajú každú stredu o 14:40. Cyklus prednášok si môžete nájsť na stránke poradenského centra.

Poslucháčom vyrozprávala aj príbeh o šiestich slepcoch, ktorí skúmali slona. ,,Prvý slepec chytil ucho a povedal, že sa podobá vejáru. Druhého zaujal jeden z klov a myslel si, že je to oštep. Tretí sa dotkol chobota a prirovnal ho k hadovi. Štvrtý pohladil bok a povedal, že je drsný ako stena. Piaty prirovnal nohu ku kmeňu stromu. Napokon šiesty chytil chvost a povedal, že je to lano.“ Týmto príbehom sa snažila študentom ukázať, že každý sme manažérom seba samého. Hovorila o takzvanej emocionálnej inteligencii.

Na pracovných listoch mala Bachanová pre študentov pripravené rôzne úlohy, o ktorých potom viedla diskusiu. Napríklad sa venovala aj identifikácii, prijatiu a kontrole pocitov.

Poradenské centrum vzniklo v akademickom roku 2011/2012 a úzko spolupracuje s Univerzitným pastoračným centrom J. Vojtaššáka. Jeho patrónom je vzor mnohých veriacich študentov blahoslavený Pier Giorgio Frassati.

Ján Zošák



Pridaj komentár