V PULZ rádiu sa udiali zmeny

Obdobie posledných dvoch mesiacov bolo pre univerzitné PULZ rádio obdobím zmien.  PULZáci si medzi sebou zvolili novú riaditeľku, pozmenili aj programovú štruktúru. Zásadne však zmenili vysielací čas.

Prvá zmena v rádiu prišla vo vedení, kde si na riaditeľskú stoličku sadla Zuzana Budzáková, ktorá počas predošlého vedenia Róberta Brišáka zastávala funkciu vedúcej spravodajstva. Počas éry svojho pôsobenia sa chce primárne zamerať práve na skvalitnenie spravodajského vysielania, vylepšenie denného žurnálu a s pomocou nových redaktorov urobiť vysielanie dynamickým a zaujímavým pre poslucháčov.

Podstatnou zmenou od začiatku nového akademického roka je vysielací čas, ktorý sa z večerných hodín presunul na ranné vysielanie od 8:00 do poludnia. Študenti však majú možnosť naladiť sa na vlny PULZ rádia aj po 15:00 a o hodinu neskôr  začína už známa relácia Popoludnie s PULZom. Vzhľadom na to, že budova Univerzitnej knižnice KU, kde rozhlasové štúdio sídli, sa o 18:00 zatvára, vysielanie po tejto hodine končí.

Nový vysielací čas má do istej miery vplyv aj na počet poslucháčov. PULZáci totiž zaznamenali nižšiu počúvanosť v porovnaní s pôvodným časom vysielania (od 18:00 do 21:00). Naživo vysielané ranné relácie však považujú za úspešné. „Premýšľali sme už aj nad vopred nahratými reláciami, ktoré by sa púšťali vo večerných hodinách. Lenže som toho názoru aby prevládala kvalita nad kvantitou. Ak teda niečo nemá byť dobré, do éteru to nepustíme“, skonštatovala novozvolená riaditeľka.

Lucia Melková

Foto: t2./Anton KulanPridaj komentár