V Pulze sa fantázii medze nekladú

Začal sa nový akademický rok a s ním aj vysielanie Pulz rádia v novej Univerzitnej knižnici. Pulz rádio má aj nového šéfa Rasťa Kubu, ktorého sme sa spýtali na to, ako sa mu páčia nové priestory rádia, čo chystá nové vo vysielaní, a aj na konkurz do rádia. 

Na čo sa môžu tešiť poslucháči Pulzu v novom akademickom roku?

Poslucháči Pulz rádia sa môžu tešiť na klasické relácie, na ktoré sú zvyknutí z minulých rokov ako Popoludnie s Pulzom, Električka, Medzi riadkami a mnohé ďalšie. Tu sa musím pristaviť, lebo najprv musíme vyriešiť problém s otváracími hodinami Univerzitnej  Knižnice, nakoľko  je otvorená iba do 18:00. Naše rádio ma povolené vysielať od 13tej do 17:30, pretože otváracie hodiny sú rovnaké pre všetkých a Pulz rádio nie je výnimkou. Verím ale, že kompetentné osoby, možno samotné vedenie, časom tieto otváracie hodiny upraví a s tým príde aj upravenie vysielacieho času Pulz rádia.

Čo si myslíš o nových priestoroch rádia?

Tieto priestory sú podľa mňa veľmi pekné, akusticky sú tiež veľmi dobré. Nevýhodou je, že réžia a štúdio sú oddelené tenším sklom, čo niekedy, keď sa napríklad technik hlasnejšie zasmeje  v samotnej relácii  počuť. Čo však na druhej strane môže vyznieť autenticky, že sa aj my pri vysielaní bavíme, že sme ľudia a nie stroje. Ďalšou nevýhodou je, že v knižnici nie je ešte spoľahlivo spojazdnené wi-fi pripojenie, čo, dúfam, bude v budúcnosti riešené, keďže to trochu brzdí.

Za  výhodu môžeme pokladať to, že v tomto novom štúdiu sa nekríži televízia a rádio. Každý máme konečne vlastné priestory. Doteraz, keď televízia potrebovala niečo nahrať alebo zostrihať, tak sme zrušili reláciu alebo ju presunuli a uvoľnili im priestory. Teraz sa už nebudeme navzájom obmedzovať.

Pripravujete vysielania so špeciálnymi hosťami?

Špeciálnych hostí bude v reláciách neúrekom, nakoľko na Katolíckej Univerzite v Ružomberku sa s pravidelnosťou  organizujú podujatia, ktorých sa zúčastňujú významné osobnosti, či už z literatúry, z kultúry, športu, tak isto aj hudobníci. Všetky tieto osobnosti, ktoré prišli na pôdu univerzity sú automaticky pozývané aj do rádia, robíme s nimi rozhovory, ktoré potom môžeme sprostredkovať poslucháčom.

Aké máš plány v rádiu ako nový šéf Pulzu?

Našim cieľom je, aby bol Pulz stále aktuálny, aby sme stále prinášali nové informácie našim poslucháčom. Chceme prinášať novú hudbu, živú hudbu, keďže to je taký slogan Pulz Rádia. Naším cieľom je aj to, aby sme oslovili čo najviac študentov univerzity. Ešte takým mojim osobným prianím je, aby sme do nášho štúdia priviedli čo najviac najzaujímavejších a najexkluzívnejších hostí.

Minulý rok ukončilo štúdium niekoľko Pulzákov. Ako vyriešite tieto voľné pozície?

Minulý rok sa s nami rozlúčili študenti, ktorí promovali, a vyriešili sme to tak, že sme 2. októbra usporiadali konkurz na rôzne pozície. Celkovo sme prijali 14 šikovných mladých ľudí, väčšinou prvákov, ktorí doplnia náš tým, budú kreatívni, prídu s novými reláciami a novými nápadmi. V Pulze sa fantázii medze nekladú, čiže my sme otvorení všetkému. Kto má chuť pracovať je u nás vítaní. Tak dopadol aj konkurz. Boli prijatí aj technici, ktorí zabezpečia rádio po audiovizuálnej stránke.

Tak isto máme aj nových webdesignerov, ktorí sa postarajú o to, že náš web bude prehľadnejší, aktuálnejší a v dohľadnej dobe by tam mali byť aj fotky nových členov. Pribudne tam aj lišta, ktorá bude informovať o aktuálnych udalostiach, ktoré sa na univerzite budú diať.

Klaudia Lacušova, 1Bc. žurnalistikaPridaj komentár