V Ružomberku odovzdali čestný titul kardinálovi Grocholewskému

Ružomberok, 25. septembra – Na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku odovzdali v stredu čestný titul doctor honoris causa Zenonovi kardinálovi Grocholewskému. Získal ho za angažovanosť v budovaní katolíckeho školstva vo svete, za prínos v oblasti katolíckej výchovy a za vklad k pozdvihnutiu kánonického práva na Slovensku.

Poľský kardinál po prevzatí čestného titulu prezradil, že je úprimne vďačný za udelenie tohto vyznamenania. ,,Nech Pán žehná túto univerzitu, ktorá je od dnešného dňa aj mojou Alma Mater. Modlím sa, aby rástla a aby obohacovala Cirkev, Slovensko a celý svet nielen v oblasti myslenia, ale aj vo sfére skutkov,“ povedal Grocholewski.

Držiteľ titulu tiež uviedol niekoľko postrehov o intelektuálnej láske. „Pravá láska je tá, ktorá nachádza v Kristovi svoju pravdu a odôvodnenie.“

Zenon kardinál Grocholewski je známy nielen ako cirkevný hodnostár, ale predovšetkým ako učenec, profesor, právnik a blízky spolupracovník pápežov. Na slávnostnom zhromaždení sa v aule univerzity zišiel Akademický senát a vedecká rada Katolíckej univerzity. Odovzdávania sa tiež zúčastnili predstavitelia sveta vedy, zástupcovia štátu i vysokí hierarchovia Cirkvi.

Andrea BašistováPridaj komentár