Ruža nerozkvitla, s Myjavou vyklíčila len bezgólová remíza

Začiatok prvého dejstva bol bojom o nadvládu. Myjava bola pri chuti a robila všetko pre to, aby dostala loptu do siete. V desiatej minúte sa jej ju podarilo dostať len do náruče brankára Macíka. Hrdí Liptáci sa však zahanbiť nedali a strelou Kolčáka okamžite odpovedali  ̶  rovnakým spôsobom.

Kombinácie Ružomberčanov sa občas vymykali normám. Takticky dozadu a potom prihrať súperovi. Napriek týmto počinom si boli schopní vypracovať pár streleckých príležitostí, ktoré však v konečnom dôsledku mali s bránou spoločnú len svetovú stranu.

Obozretná defenzíva Myjavy, ktorá do svojej šestnástky odmietala pustiť kohokoľvek „bieleho“, po obrovskej chybe takmer dovolila domácim skórovať, ale lopta po Černáčkovom teči skončila mimo brány. Rovnakú chybu v systéme si chlapci zopakovali asi o štyri minúty neskôr. Koncovky sa domáci ale aj tak nedočkali.

Myjava chcela ukázať, kto kraľuje štvrtému miestu v tabuľke, delovkou spoza veľkého vápna trafila… len oplotenie štadióna. Pri svojom ťažení však neohrozila ani to.

Po dokonale splnených radách všetkých trénerov na tribúne si Faško vytvoril šancu, ktorá, bohužiaľ, zatriasla len myjavským brvnom. Od svojich trénerov zožal patričné hodnotenie.

Desaťminútovka po zmene strán žiadne nečakané akcie nepriniesla. Vlastne asi ani hráči nevedeli, čo sa stalo. Naďalej v znamení „vhadzujeme protihráčom“, či „držíme fanúšikov v napätí a nezakončíme“ ozvláštňovali zápas. Po tom, čo unudili aj rozhodcu, zmenili taktiku. Na rad prišlo barcelonské „tiki-taka“ v strede ihriska. Ani jedno mužstvo však nemalo svojho Messiho, ktorý by dostal loptu bližšie k bránam.

Duchaprítomný spolusediaci zaplnil trápne ticho a rozpaky, ktoré sa v nás všetkých začali hromadiť. Informoval nás, že priebežný stav ďalšieho ligového zápasu Senica – Prešov je nula: nič. Aspoň sme v tom trápení neboli sami.

S pribúdajúcimi minútami chcela Ruža svoje renomé napraviť v podobe dvoch nádejne nakopnutých striel dorážajúceho Mareša. Veru, gólman Hruška ich dobre vyobjímal, tak sa mu páčili. Šance sa zaľúbili aj domácim, ktorí sa mu do šestnástky s radosťou nasťahovali. Myjava, ako správny exekútor, ich „nového“ domova rýchlo zbavila a vysťahovala ich späť na vlastnú polovicu. Nevydarený protiútok Spartaku skončil len na stredovej čiare, kde malo domáce mužstvo už svoje vyhriate miestečko a vrátili sa k osvedčenému „tiki-taka“ štýlu. No ani tiki, ani taka im nepomohla napodobniť aspoň jednu z hviezd Barcy, a tak sa v mrazivej zime pod Čebraťom zrodila bezgólová remíza.

Foto: Branislav RačkoPridaj komentár