V súboji predposledného s posledným úspešnejší Sokol

ŽILINA, 26.októbra 2012 – Šieste kolo 2. seniorskej FERRAX hokejbalovej Žirafa ligy priniesol zápas medzi poslednými dvoma celkami v tabuľke. Proti tímu TJ SOKOL Žirafa, ktorý sa nachádzal na dvanástom mieste tabuľky, sa postavili hráči HBC Aqua Control, ktorí obsadzujú poslednú priečku.

Oba tími si uvedomovali dôležitosť tohto zápasu a tak nenechali nič na náhodu. Svedčí o tom aj pomer striel (35:28 pre TJ SOKOL).  Bezgólový stav vydržal do 10. minúty, kedy brankára Mateja Kršku (HBC Aqua Control) prekonal Andrej Dubovec za asistencie Petra Čelku (TJ SOKOL). Nasledujúcich 5 minút ostal stav nezmenený.

V druhom dejstve sa hralo zo strany na stranu. Gól padol v 26. minúte z hokejky Michala Babiša (HBC Aqua), ktorý tak dorovnal stav 1:1. Po viacerých nepremenených šanciach oboch tímov sa stav v druhej tretine nezmenil.

Tretia tretina bola o niečo vypätejšia, keďže obe strany chceli uspieť. V 38. minúte putoval na trestnú lavicu Michal Meliš (nedovolené bránenie v hre). „Sokoli“ mali problém s usadením v pásme, a tak po uplynutí dvoch minút gól nepadol.  Presilovku mali možnosť hrať aj hráči HBC Aqua Control, keď  sa v 48. minúte dopustil faulu Dávid Košút (nedovolené bránenie v hre). Zostávajúce 2 minúty tak Aqua Control hral presilovú hru, ktorú nevyužili. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hráči TJ SOKOL Žirafa a následne sa tešili zo zisku 2 bodov. V tabuľke sa tak posunoli o miesto vyššie, pred HBK SHARKS LODNO.

Góly:  10. Dubovec ; 26. Babiš ;  sam. nájazdy – Dubovec, Piš, Gamboš ; Dubovec Tomáš

Súpisky: TJ SOKOL ŽIRAFA – Šimo-Hatala, Miho-Stránsky, Keblúšek-Gamboš, Dubovec, Piš,