V talentovej súťaži konkuroval účinkujúcim štvornohý priateľ človeka

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku dostali možnosť ukázať svoj talent pred širšou verejnosťou.


RUŽOMBEROK. 15.10.2014 – Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC) v spolupráci s PULZ rádiom usporiadalo piaty ročník talentovej súťaže s názvom KU má talent. Zúčastnilo sa jej deväť súťažiacich, ktorí predviedli svoje nadanie v Aule Jána Pavla II.


O víťazovi rozhodovala päťčlenná porota. Vyberala spomedzi deviatich účinkujúcich zastupujúcich viaceré oblasti umenia. Okrem spevákov, ktorí dominovali v predchádzajúcom ročníku súťaže, na pódium vystúpila aj študentka so zostavou modernej gymnastiky.  Nasledovali po nej čísla ako rap a dogdancing, ktoré sa v histórií súťaže objavili po prvý krát.                                                                                                                                         

Porota vyhodnotila prvé tri miesta. Prvé miesto zaujalo klavírne duo Alžbeta Turčinová a Martina Capková, na druhom mieste sa umiestnil Matej Stachera a tretie miesto obsadil Dominik Hewlett.

 Súbežne s porotou hlasovalo aj publikum. Pri zakúpení vstupenky dostali diváci hlasovacie lístky, v ktorých mali zakrúžkovať svojho favorita. Tým sa automaticky zaradili do žrebovania v tombole. Po zrátaní hlasov sa určil víťaz, ktorý získal Cenu sympatie. Tú obdržalo klavírne duo.

Čestným hosťom podujatia bol univerzitný rektor Jozef Jarab. Oceňujem všetkých, ktorí sa zapojili do programu. Bol to naozaj pekný večer. Chcel by som však povzbudiť, aby sa na budúci rok zapojilo recitovanie,“ dodal na záver.

Nikola Marhefková
Pridaj komentár