V univerzitných médiách pribudli nové posily

V mediálnom centre Katolíckej univerzity v Ružomberku sa konal konkurz do TV Unica, Pulz rádia a do univerzitného časopisu Zumag. Jeho cieľom bolo nájsť nových členov tímu a do médií priniesť nové nápady.

RUŽOMBEROK, 1. októbra 2014 – Krátko po dvanástej hodine sa pred mediálnym centrom zišla skupina študentov, ktorá sa chcela stať súčasťou tvorby televízie, rádia a časopisu. TV Unica hľadala nových moderátorov, redaktorov, kameramanov, strihačov a zvukárov. Pri prvých dvoch pozíciách porota kládla dôraz na výstup pred kamerou. Pri ďalších troch na technické zdatnosti. Podľa vyjadrenia jedného z účastníkov bola porota zhovievavá aj voči uchádzačom, ktorých ovládol strach: „Keďže to bola moja premiéra pred kamerou, určite som do miestnosti vchádzal s veľkou nervozitou. Komisia však bola veľmi prívetivá a po rozhovore s ňou zo mňa opadol všetok stres. Na záver som bol postavený pred čítačku, kde som čítal text bežiaci na kamere. Celkovo teda hodnotím túto skúsenosť za veľmi pozitívnu.“

Pulz rádio taktiež hľadalo nových moderátorov, redaktorov, technikov a zvukových dizajnérov. V tomto prípade bol dôležitý hlasový prejav za mikrofónom a nové nápady, ktoré by mohli vysielanie rádia oživiť. „Čakali sme od študentov iniciatívu. Pokiaľ prišli s niečím novým, bola to pre neho výhoda. Pokiaľ nie, neznamenalo to, že človeku sme nedali šancu, ak jeho schopnosti boli na dostatočnej úrovni,“ vyjadril sa moderátor a jeden z vedúcich rádia Viktor Mydlo.

Univerzitný časopis Zumag potreboval nových redaktorov a grafikov. Mnoho šikovných študentov, ktorí obľubujú písanie alebo majú umelecké cítenie, mohli využiť túto šancu a ukázať svoj talent.

 

Petra MikulajčíkováPridaj komentár