V Zákamennom sa rysuje súboj

Komunálne voľby rozhodnú, kto ďalšie 4 rokov bude šéfovať v obci Zákamenné.

Zákamenné, 12. november – V sobotu sa budú voliť noví starostovia a primátori. Dedinu Zákamenné čaká súboj štyroch kandidátov. Milan Vrábeľ, Marta Balková, Jozef Sivčák a Peter Klimčík chcú zasadnúť na stoličku starostu najväčšej dediny na Orave.

Súčasný starosta Milan Vrábeľ je favorit, vo funkcii pôsobí už druhé funkčné obdobie. „Starosta Vrábeľ bol a je celkom slušný. Dáva priestor mladým aj starým,“ pochvaľuje si občan Emil. „Modernizuje dedinu, nevidím dôvod ho meniť,“ dodal. Rovnako sa vyjadril aj podnikateľ Martin. „Keď som mal 19 rokov, pomáhal mi rozbehnúť podnikanie. Je otvorený každému.“

V Zákamennom po prvýkrát v 500-ročnej histórii možno zasadne sa stoličku starostu žena. Marta Balková má podporu strednej vrstvy obyvateľstva. „Chce to zmenu a novú krv v tejto pozícii,“ vyhlásil 50-ročný Dušan. Balková môže profitovať z kauzy, ktorá sa točí okolo kanalizácie. Starosta Vrábeľ nahneval občanov nedodržaním sľubov. Kanalizáciu museli zaplatiť Zakamenčania.

Peter Klimčík a Jozef Sivčák nemajú veľkú podporu v obci. Ich program neoslovil žiadnu vekovú skupinu. „Obaja majú malé alebo nulové skúsenosti s riadením,“ vyhlasuje Emil Sivčák. „Bol by to krok do neznáma a nemusel by dopadnúť najšťastnejšie,“ prikláňa sa na jeho stranu občan Dušan.

 

Juraj JanoťákPridaj komentár