Veľvyslanec USA navštívil Pulz rádio

1932380_3957551553467_486011956_nRUŽOMBEROK, 25. februára 2014 – KU hostila veľvyslanca Spojených štátov Amerických (USA) Theodora Sedgwicka. Navštívil ju v rámci výstavy ku dvadsiatemu výročiu diplomatických vzťahov Slovenska s USA.

            Pre univerzitné rádio poskytol veľvyslanec rozhovor, ktorý viedol moderátor Viktor Mydlo s kolegyňou Miroslavou Sivákovou, ktorá tlmočila rozhovor pre poslucháčov. Cieľom bolo, aby sa rádio zviditeľnilo pomocou ľudí, ktorí organizovali výstavu.

Téma diskusie bola neformálna. Keďže Sedgwick žije na Slovensku, moderátori si pre neho pripravili vedomostný kvíz. „Odpovedal správne takmer na všetky otázky o našej krajine, ktoré sme si pre neho pripravili,“ povedala Siváková.

Vo voľnej diskusii prezradil, že mu chutia slovenské halušky a taktiež, že má rád naše hory. Súhlasí aj s tým, že Slovenky sú najkrajšie ženy na svete. O sebe prezradil, že vyštudoval osmanskú históriu na Harvardskej univerzite , ale aj to, že ho na post veľvyslanca vymenoval priamo Barack Obama, ktorého osobne pozná.

„Spolupráca s jeho excelenciou bola jedným z najzaujímavejších zážitkov mojej doterajšej snahy o nakopnutie žurnalistickej kariéry. Ako študenti novinárstva máme príležitosť stretnúť sa s mnohými zaujímavými ľuďmi a spolupracovať s nimi. Nielenže nám to otvára obzory, ale je to jeden z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich naše spoločenské vnímanie,“ povedala Miroslava Siváková, ktorá je okrem moderátorky v Pulz rádiu aj študentkou žurnalistiky. Ďalej podotkla, že jeho excelencia napriek obmedzenému času na interview dokázala, že jeho funkcia nie je iba oficiálnou záležitosťou, ale že sa aj sám o Slovensko veľmi zaujíma.

Theodor Sedgwick pôsobí na Slovensku ako veľvyslanec USA od 4. júla 2010. Pred menovaním do funkcie veľvyslanca pôsobil v rôznych komerčných aj nekomerčných organizáciách. Je veľkým priateľom environmentalistiky.

FOTO: Martin BuznaPridaj komentár