Vianočná pomoc na pôde Katolíckej univerzity

Podujatie ktorým vrcholí predvianočná časť Ružomberského adventného  kalendára, na pôde Katolíckej univerzity, bola dobročinná akcia študentov -vianočné trhy ktoré sa niesli v príjemnej atmosfére.

Tak ako každý rok, 2.decembra sa chodby zaplnili bohatými výrobkami,stolíkmi ktoré ponúkali rôzne typické vianočné dobroty, ručne zdobené šperky, a dekoratívnne predmety, nechýbal ani tradičný vianočný punč. Priestory školy sa zaplnili študentmi ktorý takisto si mohli zakúpiť výrobky, ktoré trhy ponúkali a potešiť tak seba alebo svojich blízkych. Celá udalosť sa niesla v príjemnom sviatočnom duchu a atmosféru dotvárala aj príjemná hudba.  Súčasťou vianočných trhov bola aj tombola, kde študenti mohli získať napríklad skipasy, poukážky do kozmetický salónov, či permanentka do fitnescentra a mnoho iných zaujímavých cien. „Túto akciu hodnotím veľmi pozitívne, dobre sme sa zabavili ale najlepšie je, že sme pomohli aj iným“. Dodal Marek študent psychológie. Učasť na tohtoročných trhoch bola veľmi vysoká taktiež sa dokopy vyzbieralo 400€ . Získané peniaze z trhov putovali nízkoprahovému Ružomberskému centru Prerod. Toto centrum pomáha rodinám s finančnými problémami alebo deťom v núdzi.

Celá akcia bola veľmi užitočná, študenti si mohli urobiť radosť malým darčekom, a tým aj pomôcť deťom , ktoré to potrebujú viac ako my.Pridaj komentár