Vítanie jari

PÚCHOV, 9. marca – Aj keď sú snežienky symbolom a príchodom jari, v púchovských uliciach bola jar nachvíľku hmatateľná a nebolo to len o snežienkach. V sobotu sa totižto na pešej zóne konala udalosť pod názvom „Vítanie jari“. Od rána bol pripravený program a príjemné počasie vylákalo ľudí na chvíľku si posedieť a cítiť začiatok slnečných dní.

O desiatej hodine padlo na pódiu prvé heslo sľubujúce príjemný zážitok a to „ Novú jar privítajme, dobre sa po celý rok majme“. Jediná veta dokázala ľudí zaujať a vzbudiť pozornosť. Potom nasledoval program detí z materských a základných škôl, vystúpenia FS Púchovček, Biela voda, ĽH Lachovček a ďalšie. Deti boli spontánne, hravé a blížiaca sa Veľká noc ich odmení v podobe oblievačiek, šibačiek, výslužiek a v neposlednom rade hlavne v podobe prázdnin.

Po dobrom obede prišli na rad aktivity pohybové, zručné a veľkonočno-tradičné. Pletenie korbáčov, maľovanie vajíčok, hľadanie vajíčok a to obrovské množstvo tradične predvádzaných rituálov Veľkej noci bolo na každom kroku. Príjemne strávený slnečný deň sa neobišiel bez jedinej novej stužky na korbáči, či bez nejakej tej kraslice vo vrecku. Každá babička v originálnom kroji predvádzala svoj štýl maľovania kraslíc, každý dedko predvádzal svoj štýl pletenia korbáčov, čo okoloidúcich aspoň atmosférou viac priblížilo ku očakávaným sviatkom.Pridaj komentár